Teknoloji

Point Blank Yeni Harita Taktikleri

 
Çoğu çevrimiçi FPS oyununda olduğu gibi, taktikler Point Blank’ta kazanmanıza olanak tanır. Bu taktikler sayesinde oynadığınız haritada rakibinizi daha kolay yenebilir ve hızlı bir şekilde seviye atlayabilirsiniz.
 
Bu yazımızda Point Blank oyunundaki haritalar için oyunculara özel taktikleri sizlerle paylaşacağız.
 
HAVALİMANI
 
 
 
Uçuşların ortak noktası olan SG Havalimanı, Free Rebels tarafından ele geçirildi. Uçakların kontrolünü elinde bulunduran D-Fox, gözetleme kulesinden yaklaşan F-16’ları görünce ekibine haber veriyor. Gelen ekip, Leopard liderliğindeki CT-Force’tur.
 
FELLUCE
 
 
 
CT-Force, Özgür Asiler’in Bağdat’taki silah kaçakçılığı operasyonunu duymuş ve derhal en iyi birimini göndermişti.
 
NAPOLİ
 
“Özgür İsyancılar’ın Napoli mafyası ile işbirliğini öğrenen CT-Force şehre gelir ve hem İtalyan mafyasına hem de Özgür İsyancılar’a karşı büyük bir operasyon düzenler.”
 
 
 
PROVENCE
 
 
 
Harita Hikayesi: Özgür Asiler, Fransa’nın güneyindeki Provence bölgesinde harekete geçmeye çalışıyor ve CT-Force onları durdurmak için en uygun birlikleri gönderiyor.
 
Oyun Modu: Bomba Görevi
 

Görev: CT Force: Savunma (Bomba İmha) / Free Rebels: Offensive (Bomba Yerleştir)

Harita Özellikleri: Şehrin göbeğinde kapalı ve açık alanlarda çatışma içinde olacak şekilde tasarlanmıştır.
 
Provence haritasında taktiklere geçmeden önce bu haritada takımın koordineli bir şekilde birlikte oynaması çok değerli. Ekibinizle yeterince anlaşmanız halinde bu haritada rakiplerinizi kolaylıkla alt edebilirsiniz. Her haritada yaptığımız gibi oyuncuların hangi slotlarda ve nerede spawn olacağı bilgilerini sizlerle paylaşalım.
 

Provence haritasında Kırmızı (Özgür İsyancılar) tarafındaysanız; birinci, beşinci, altıncı ve ikinci yuvalar, A bombası suram noktasına ve köprüye daha yakın doğmanıza olanak tanır. Üçüncü, dördüncü, yedinci ve sekizinci yuvaları geçerek B bomba noktasının yakınında doğabilirsiniz.

Provence haritasında Kırmızı (Özgür İsyancılar) tarafında hangi taktikleri yapabileceğimize bakalım. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 ikili silah ve 2 AR oyuncusu var.
 
A tarafına hızlı bir başlangıç ​​yaparak rakiplerimize sürpriz yapalım. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 maç diyelim ve her iki grupta da 3 ikili silah ve 2 AR kullanan oyuncular olduğunu varsayalım. 1 AR oyuncusu her zaman doğduğumuz kısımdan orta kısmı keserek doğduğumuz kısımda kalmalı. Bu orta AR’yi kesecek oyuncu bomba kurulur kurulmaz spawn noktamızdan köprü kısmına geçecektir. Bu durumda rakibin kafasını karıştırabilir. Diğer oyuncular adına konuşmak gerekirse; 3 dual oynayan oyuncu, A bomba yerleştirme noktasına hızlı bir giriş yapabilmek için doğduğumuz kısımdan A’nın arkasına gelir gelmez doğrudan suram noktasına bomba yağdırmak zorundadır. A bomba atma noktasındaki düşman oyuncu hem hasar alacak hem de kafası karışacak. Ancak A bombası kurulum noktasına girerken değerli bir noktaya dikkat etmemiz gerekiyor. 3 ikili oyuncu girer girmez kalan 1 AR oyuncusu kendi takımındaki oyuncularını korumak zorundadır. Korunması için, rakip rakibin dışarı çıkmasını engelleyecek bir ateş açmalıdır.
 
Bu sayede ikili oyuncular, A suram noktasının kontrolünü hızlı bir şekilde ele geçirebilir. A bombası noktasına bombayı kurarken dikkatli olmalıyız. Çünkü bu noktada rakip oyuncular kolaylıkla bomba atarak takımınızın bomba kurmasını ve size zarar vermesini engelliyor. Oyuncular, bir el bombası düşme noktasına çarpar çarpmaz, rakip rakibin görüşünü engellemek için hızla sis bombaları kullanmalıdır. Bu sayede rakip sizi göremeyecek ve oyunu yavaşlatacaktır. Kendi ekibiniz hızla bombayı kurmalı ve değerli yerlere gitmelidir. Bu bölümde A bombası kurulum noktasından 1 kişi oynamalıdır. O oyuncu ancak rakip rakiple yüzleşerek rakibinin işini zorlaştırabilir. Bu nedenle kadronuzda en az oynayacak olan oyuncu rahatlıkla benim arkamdan iş çevirebilir ve rakip rakibe zarar verebilir. Kalan 1 AR oyuncusu, düşmanın takımınızı desteklemesini engelleyerek kendi spawn’ımızı kolondan kesebilir. Dualistler yeniden sütuna göre rakibin ortasını ve spawnını kesebilir. Ekstra yapmak isteyen oyuncular rakibin spawnına kadar açılabilir. O kısımdaki mavi kutudan oynayarak rakibe rahat vurabilirsiniz. A bombası atma noktasında işler yolunda gitmezse ve manganızdaki oyuncularınızın sayısı azalırsa, en önde yer alan ve kendi alanımızdan ortayı kesen AR oyuncusu, ana dayanak rakiplerin hızla yedeklerini alabilir.
 
Yedeklenecek 3 parça var. Köprü tarafından B bombasının spawn noktasına giderek hızlıca rakibin spawn noktasına gidebilir ve rakibinizi öldürebilirsiniz. Çöp kısmında bezdirme yaparak bombanın atıldığı noktayı gözlemleyebilir. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı manganızla sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Ekibinizle çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha uygun oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken, uygun şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
A tarafına farklı bir şekilde girerek turu kazanalım. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. Yine, ortada kendi doğuşumuzdan bir AR oyuncu casusu var. Bu AR oyuncusu, ekibin hem orta bölümden hem de B bombası yerleştirme noktasından geri adım atmasını engellemeye çalışacak. Kalan 1 AR oyuncusu ve 1 ikili oyuncu A’nın sırtında sabit formda duracak. 2 Çift oyuncu A’nın orta bölümünde hızlı bir şekilde rakibin ortasına girecek. Orta kısma girer girmez , A, bomba noktasında bulunan rakip oyuncuları rahatsız etmeye çalışacaktır. O anda A arka bölümünde 1 AR oyuncusu ve 1 ikili oyuncu bombalarını atarak A bomba sahasına girecek. Ancak, oturum açarken, AR oyuncusu ikili oyuncu için çevreleme ateşi açmalıdır. Bu sayede 4 oyuncu aynı anda A bomba sahasına girecek ve karşıdaki rakibi rahatlıkla yok edebilecek. Kendi ekibiniz hızla bombayı kurmalı ve değerli yerlere gitmelidir.
 
Bu bölümde A bombası kurulum noktasından 1 kişi oynamalıdır. O oyuncu ancak rakip rakiple yüzleşerek rakibinin işini zorlaştırabilir. Bu nedenle kadronuzda en az oynayacak olan oyuncu kolaylıkla takımın arkasına geçerek rakip rakibe zarar verebilir. Kalan 1 AR oyuncusu, düşmanın takımınızı takip etmesini önleyerek, sütun tarafından yumurtlamamızı kesebilir. Dualistler yeniden sütuna göre rakibin ortasını ve spawnını kesebilir. Ekstra yapmak isteyen oyuncular rakibin spawnına kadar açılabilir. A bomba sahasında düşmanı temizlerken kendi mangamızdan daha az oyuncu varsa, ortadaki ikili oyuncu rakip rakibin doğma bölgesinde boğularak düşmanı öldürebilir. Yine, bu durumda, kendi spawn’ımızdaki AR oyuncusu, takviye için hızlı bir şekilde A’ya girebilir. Hatırlatma Bomba bu haritada çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz.
 
Ancak açarken çevreyi kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
2 farklı yerden B bölümüne girelim. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. 1 AR oyuncusunun, her zamanki gibi yeniden doğuşumuzun ortasını izlemesini sağlayın. AR oyuncusu bu sefer grubumuzu geri alacak oyunculara orta ve A noktasından ateş edecek. 2 dual ve 1 AR oyuncusu B bölümüne yönelecek. Diğer 1 dual oyuncu briç bölümünden B bölümüne girecek. Köprüdeki ikili oyuncu, köprüye girmeden önce rakip bir rakip olup olmadığını kontrol etmek için karşı tarafa hızlıca bomba atmalıdır. Bomba atılır atılmaz köprünün karşı tarafına geçip hızlı bir giriş yaparak oradaki düşmanı öldürebilir. Düşman yoksa bu bölgede tüm tarafları kontrol ederek ilerleyecektir. Kontrol etmesi gereken ilk yer, merdivenlerin hızlı tabanıdır. Çünkü oyuncular başlarını eğerek o kısımda gizleniyor ve biz de bundan kaçınabiliyoruz. Sonrasında köprü önünde kalan çöpleri denetleyerek yola devam etmeliyiz. Bu sırada doğduğumuz yerden B bomba suram noktasına giden oyuncular gittikleri yere 2 kısma ayrılırlar. Yukarıdan 1 ikili ve 1 AR oyuncusu gidip temizlemeli. Ancak gitmeden önce, rakibin orada olup olmadığını görmek için bir bomba atması gerekiyor. Bomba attığınızda can kaybı sesi geliyorsa hızlıca rakibin yanına gidip onu orada öldürebiliyorsunuz.
 
Herhangi bir can kaybı sesi gelmiyorsa hemen diğer tarafları kontrol edin ve yolunuza devam edin. Alttan devam eden ikili oyuncu biraz daha zor. Düşmanlar her an her yerden çıkabilir. Alttan ilerlemek için, oyuncunun tekrar orada olup olmadığını rakibine bildirmek için hızlıca bomba atması gerekir. Oyuncu bomba ile hareket etmelidir. Öncelikle sağ ve sol yanlarını kontrol ederek yoluna devam edecektir. Tepedeki ve köprüdeki oyuncular, köprünün ve sarmaşık tarafının kontrolünü sağlamak için birlikte anlaşmalıdır. Bu sırada en alttaki ikili oyuncu, B takımındaki oyuncuların geri çekilmesini önlemek için yine en altta beklemek zorundadır.
 
Daha sonra ikili oyuncuları konut kısmına sokmamız gerekiyor. İçeri girmek için oyuncuların hızla bir bomba bırakması ve merdiveni tırmanarak ikili oyuncuları kontrol etmesi gerekir. Bu sayede hem karşı doğu yakasında hem de B bomba suram noktasında casusluk yapabilmektedir. Oyuncu, B bomba yerleştirme noktasındaki konuttan oyuncuları vurduğu anda, kalan oyuncular hızla bombalayarak suram noktasına girecek ve hızlı bir şekilde bombayı kuracaktır. Bu sayede rahat ve koordineli bir şekilde bu alanı kontrol edebileceğiz. Bombayı kurduktan sonra tekrar sakinleşmek ekibimiz için çok değerli. Başta da söylediğimiz gibi spawn’ımızdaki AR oyuncusunun köprüden gelip suram noktasını köprü kısmından izlemesi gerekiyor. Bu sayede rakip rakibe zarar verebilir ve kendi ekibine haber verebilir, böylece o oyuncu hızlı bir şekilde ölür. Kalan oyuncular şunları yapmalıdır: Esasen, bir oyuncu konut kısmında yer alır. Oyuncunun ölmemesi için elinden gelen her şeyi yapmalıdır. O evde oyuncu, evin merdiven tarafına bir sis bombası atarak rakibinin görüşünü engelleyebilir. Bu sayede orada bulunan oyuncu rahatlıkla evi kontrol edebiliyor. B bombası yerleştirme noktasında bulunan oyuncular, o kısımdaki başka bir konutun çatısına çıkarak heyetin yerini gözlemleyebiliyor. Yine işler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz.
 
Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Ekibinizle çalışırken hangi tarafta hangi oyuncuların daha yeterli oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken çevreyi iyi kontrol edip açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Bomba suram B noktasına herhangi bir yerden girerek rakiplerinizin kafasını karıştırın. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Bu taktik için, 1 AR oyuncumuzun spawn’ımızın ortasında casusluk yapmasını sağlayın. Bu oyuncu bir önceki taktikte olduğu gibi orta ve A noktasından grubumuzun gerisine düşecek oyunculara ateş edecek. B sırt, sarmaşık, köprü ve gerekirse ortadan şu alanlardan bomba suram B noktasına gireceğiz. Bu taktiğin uygulanabilmesi için ekip iletişiminin iyi olması gerekmektedir. Çünkü aynı anda suram noktasına girebilmek gerekiyor. Ivy oyuncunun görevi First, doğduğumuz yerden hızla gitmesi gerekiyor. A sırttan orta kısma denetimli bir şekilde geçerek oradaki alandan sarmaşık bölgesine geçecektir. Ancak geçerken ortadaki düşmandan hasar alabilir. Bu yüzden içinden geçerken sarmaşığın ortasına sis bombası atabilir. Sarmaşık kısmına geçtiğimizde saha dar olduğu için oradaki oyuncunun sürekli hareket halinde olması gerekiyor. Hareket halindeyken diğer takım arkadaşlarımızı beklemek zorundayız.
 
Şimdi b’nin arkasındaki oyuncuya gelelim. B’nin arkasındaki oyuncu, spawn kısmından b’nin geri kalanına kolayca geçecektir. Bar için 1 dual ve 1 AR player yeterli olacaktır. Bu oyuncular önce geri kalanı için bir kontrol bombası atabilirler. Bu patlamalar, rakip rakibin size hızlı bir şekilde saldırmasını engelleyecektir. Bu seviyeden sonra AR oyuncusu üst kısımdan, ikili oyuncu ise alt kısımdan ilerleyebilir. Bu alandan ilerledikten sonra briç oyuncusunu beklemelidir. Gelelim briç oyuncusuna. Köprüdeki ikili oyuncu, köprüye girmeden önce rakip bir rakip olup olmadığını kontrol etmek için karşı tarafa hızlıca bomba atmalıdır. Bomba atılır atılmaz köprünün karşı tarafına geçip hızlı bir giriş yaparak oradaki düşmanı öldürebilir. Düşman yoksa bu bölgede tüm tarafları kontrol ederek ilerleyecektir. Kontrol etmesi gereken ilk yer, merdivenlerin hızlı tabanıdır. Çünkü oyuncular başlarını eğerek o kısımda gizleniyor ve biz de bundan kaçınabiliyoruz. Sonrasında köprü önünde kalan çöpleri denetleyerek yola devam etmeliyiz. Bu bölümden sonra sarmaşık, köprü ve b arkasındaki oyuncular aynı anda ayrılmalı ve çeşitli yerlere ayrılmalıdır. Köprüdeki oyuncu, sarmaşığın tepesindeki konut için bir bomba bırakmalıdır. Sarmaşıktaki oyuncu fırlatır atmaz hızla o eve gitmeli ve orada kontrolü ele geçirmelidir.
 
 
 

Yine oyuncunun oradaki yeri çok değerli. O evde oyuncu, evin merdiven tarafına bir sis bombası atarak rakibinin görüşünü engelleyebilir. Bu sayede orada bulunan oyuncu evi rahat bir şekilde kontrol edebiliyor. Sonrasında arkadaki oyuncular B bomba sahasında bulunan depolama alanına sis bombası atarak sıradaki oyuncuları kolaylıkla öldürebilir. Evdeki oyuncu, grup arkadaşlarını oyuncuların sonuna kadar korumalıdır. Bombayı kurduktan sonra personelimizin tekrar sakinleşmesi çok değerli. Başta da söylediğimiz gibi spawn’ımızdaki AR oyuncusunun köprüden gelip suram noktasını köprü kısmından izlemesi gerekiyor. Bu sayede rakip rakibe zarar verip ekibine haber verebiliyor ve o oyuncu hızlı bir şekilde ölebiliyor. Kalan oyuncular şunları yapmalıdır:

Bir oyuncu zaten konut bölümünde.
 
Oyuncunun ölmemesi için elinden gelen her şeyi yapmalıdır. O evde oyuncu, evin merdiven tarafına bir sis bombası atarak rakibinin görüşünü engelleyebilir. Bu sayede oradaki oyuncu rahatlıkla evi kontrol edebiliyor. B bombası yerleştirme noktasındaki oyuncular o kısımdaki başka bir konutun çatısına çıkıp suramın yerini gözlemleyebiliyor. Yine işler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Takımınızla birlikte çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz.
 

İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda çok değerli. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken etrafı yeterince kontrol edip açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.

Bir diğer taktiğimiz de A bomba sahasına sahte bombalar atarak B bomba sahasına hızlıca girmek. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var.
 

2 AR oyuncusu hızlıca A’nın arkasına gitmeli ve bombalarını ve sislerini kurulum noktasına atmalıdır. Bu durumda rakip, bomba yerleştirme noktasına hızlı bir girişin gerçekleşeceğini düşünecektir. Bu arada kalan 3 dual oyuncu B bombası suram noktasına yavaş yavaş ve çevrelerini filtreleyerek girebilecekler. Ancak buraya girerken hem hızlı hem de dikkatli olmak gerekiyor. Rakip takımdan bir oyuncu B bombası yerleştirme noktasında kalacak. Bu yüzden o oyuncunun nerede olduğunu tespit edip onları öldürmeniz gerekiyor.

Rakip oyuncu B bomba yerleştirme noktasının arkasında, B bomba yerleştirme noktasında evin içinde, B bomba yerleştirme noktasında evin çatı katında, B bomba yerleştirme noktasında evin merdiven kısmında, deponun bulunduğu yerdedir. B bombası yerleştirme noktası, B bombası yerleştirme noktasındaki kule, B bombası yeri B noktasındaki kulenin penceresi bomba yerleştirme noktasında köprü üzerinde, B bombası yerleştirme noktasında köprünün içi ve B noktasındaki kulenin penceresi olabilir. B bomba sahasındaki sarmaşık kenarları. Bu parçalara dikkatlice baktıktan sonra hızlıca bombayı kurup yerlerinizi almanız gerekiyor. Bombayı kurduktan sonra personelimizin tekrar sakinleşmesi çok değerli. Başta da söylediğimiz gibi spawn’ımızdaki AR oyuncusu köprüden gelmeli ve köprü kısmından konuşlanma noktasını gözlemlemelidir.
 

Bu sayede rakip rakibe zarar verebilir ve kendi ekibine haber vererek o oyuncunun hızlı bir şekilde ölmesini sağlayabilir. Kalan oyuncular şunları yapmalıdır: Bir oyuncu mahfaza kısmındadır. Oyuncunun ölmemesi için elinden gelen her şeyi yapmalıdır. O evde oyuncu, evin merdiven tarafına bir sis bombası atarak rakibinin görüşünü engelleyebilir. Bu sayede orada bulunan oyuncu rahatlıkla evi kontrol edebiliyor. B noktasındaki oyuncular o kısımdaki başka bir konutun çatısına çıkıp delegasyonun yerini gözlemleyebiliyor. Yine işler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir.

Takımınızla çalışırken hangi tarafta hangi oyuncuların daha uygun oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir.
 
Çünkü rakibin bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken çevreyi kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir. Bu arada, diğer AR oyuncuları, köprüden ve kendi doğuşumuzdan takım arkadaşlarına kademeli olarak takviye ekleyebilir. Ya da bu oyuncular, bomba iniş noktası B’ye geçer geçmez rakip rakibin doğma yerine giderek ona destek olabilir. Hatırlatma: Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile birebir aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir.
 

Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı manganızla sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Grubunuzla çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın gruba uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak, açarken, düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekir. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.

Önceki taktiğe ek olarak yeni bir taktik yapalım. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 maç olduğunu varsayalım ve her iki grupta da 3 ikili silah ve 2 AR kullanan oyuncular olduğunu varsayalım. 2 AR ve 3 ikili oyuncunun hızlı bir şekilde A’nın arkasına gitmesi ve bomba ve sislerini suram noktasına atması gerekiyor. Rakip rakip önceki taktik gibi bir taktik yapacağımızı düşünecek ve A suram noktasına gelen bombaların asılsız olduğunu düşünecektir.
 
Ancak 2 düalist önden girdiklerinde A bölümünü ele geçirip şaşırırlar. Bunun için AR oyuncuları 2 dualist girer girmez savunma ateşi açmalıdır. Muhafaza ateş açar açmaz, düalistler hızla A bombası fırlatma noktasının ve sütun bölümlerinin kontrolünü ele geçirmelidir. Başka bir düalist, A bombası pozunda ortadaki oyunculara destek vererek A’daki oyuncuların işlevini kolaylıkla bitirecektir.
 
A bombası yerleştirme noktasına bombayı yerleştirirken dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü bu noktada rakip oyuncular kolaylıkla bomba atarak takımınızın bomba kurmasını engelleyebilir ve size zarar verebilir. Oyuncular, bir el bombası düşme noktasına çarpar çarpmaz, rakip rakibin görüşünü engellemek için hızla sis bombaları kullanmalıdır. Bu sayede rakip sizi göremeyecek ve oyunu yavaşlatacaktır. Kendi ekibiniz hızla bombayı kurmalı ve değerli yerlere gitmelidir. Bu bölümde A bombası kurulum noktasından 1 kişi oynamalıdır. O oyuncu ancak rakip rakiple yüzleşerek rakibinin işini zorlaştırabilir. Bu nedenle, kadronuzda en az oynayacak olan oyuncu kolayca kontra arkasına geçebilir ve rakip rakibe zarar verebilir. Kalan 1 AR oyuncusu, düşmanın takımınızı takip etmesini önleyerek, sütun tarafından yumurtlamamızı kesebilir.
 
Yine kolon kenarından dualistler rakibin ortasını ve spawnını kesebilir. Ekstra yapmak isteyen oyuncular rakibin spawnına kadar açılabilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Ekibinizle çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken etrafı yeterince kontrol edip açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 

Provence haritasında Mavi (CT Force) tarafındaysanız; birinci, ikinci, beşinci, altıncı yuvalar B bomba suram noktası, köprü ve sarmaşık tarafı yakınında ortaya çıkar. Yedinci, sekizinci, üçüncü ve dördüncü yuvalar orta ve A bomb-suram noktasının yakınında ortaya çıkar.

Her haritada olduğu gibi bu haritada da grup içi yerleşimler, Mavi (CT Force) tarafta oynuyorsanız oldukça değerli. Öncelikle yer dağıtma taktiğini sizlerle paylaşalım. Diyelim ki 5v5 bir maçtayız ve 3 dual, 2 AR kullanan oyuncularız. B tarafında 3 kişi olsun. Bu 3 kişiden 2 oyuncu dual, kalan 1 oyuncu AR kullansın. B bombası kurulum noktasından ikili oyunculardan biri oynasın. Suram noktasından oynarken her tur farklı bir yere geçmek zorundadır. Çünkü rakipler önceki yerinizi bildikleri için oyunu ezbere oynayarak sizi öldürebilirler.
 
Bu nedenle, bu bahise dikkat etmeye değer. B bomba yerleştirme noktasından oynayan oyuncu o bölümde evin içinden de oynayabilir. Evinin içinden oynarken merdiven başında oynarsa aşağıdan gelen oyuncularla rahatlıkla tanışabilir. Ancak merdivenin tepesinden oynarken o kısma hızlı bir şekilde girip çıkarak düşmanı rahatlıkla görüp öldürebilir. Daha sonra merdivenin sağ tarafından oynayarak tekrar girip çıkıp düşmanını öldürebilir. Düşmanlar her yerden geliyorsa evin çatısından oynayarak düşmanları şaşırtabilir. Çatıdan oynayarak B’deki depoyu, diğer evin içini ve bomba mahallini görebilir. Çatıdan oynarken de dikkat edilmesi gereken bir konu var.
 
 
 
O yöne hızla bir bomba atılabilir. Bu yüzden bombalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca çatıya çıkmak için Suram noktasından ve konutun altından olmak üzere iki seçenek bulunuyor. Bu yüzden bu iki yere dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde rakip bu iki yerden gelip sizi öldürebilir. B bombası noktasından oynayan oyuncu çok düşükse tam takımdan oynayabilir. O noktadan sadece baş göstererek rakibin işini zorlaştırarak düşmanı öldürebilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan oynayan oyuncu A bombası noktasına kadar takviye olarak bomba atabilmektedir. Bu yüzden A noktasına giren rakip oyuncuları öldürmek için bomba atabilirsiniz. Ayrıca takımınızdaki oyuncular açık pozisyonda oynuyorsa suram noktasının altından B uzun süre geçerek rakiplerinizin gerisine gidebilirsiniz. A bölümünü oynuyorlarsa, bire bir formda geri dönebilir ve A bomba yerleştirme noktasını desteklemek için rakibin doğma noktasının etrafından dolaşabilirsiniz. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir.
 

Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Grubunuzla çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken çevreyi iyi kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.

Gelelim B bombası attığım noktada diğer oyuncuya. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. 5’e 5 bir maç olduğunu ve her iki takımın da 3 ikili silahı ve 2 AR oyuncusu olduğunu varsayalım. Başka bir düalist köprüyü veya sarmaşık kısmını tutabilir. Köprü ve sarmaşık kısmında oynamak düalist için çok değerlidir. Çünkü rakipler o taraflardan çok hızlı geliyor ve onları karşılayabilecek güçlü ve hızlı bir silah olmalı. Bu yüzden o noktaları ikili olarak dikkatli oynaması gerekiyor. Her iki noktaya da bakmak zor olabilir. Bunun için o oyuncu mayın satın alarak işleri kolaylaştırabilir.
 
Mayınlardan ikisini sarmaşık veya köprüye atabilir. Düşman gelir gelmez mayınlar patlar ve düalist düşmanın bilgisini bildiği için hızlı bir şekilde öldürebilir. Ama mayınları koyduğunda duracağı yer de oldukça değerli. Bunun için dualist konutun içinde bekleyebilir. Mayın patladığı anda evin penceresinden atlayarak rakiplerini hızla öldürebilir. Oradaki dualist böyle bir şey yapabilir. Sarmaşık kısmına bir mayın, köprü kısmına başka bir mayın yerleştirilebilir. Bu sayede her iki bölgenin bilgisini alarak karşı rakibin nereden geldiğini anlayabilir. Bir diğer taktik de o kısımda düalisti açık tutmaktır. Sarmaşık kısmına iki mayın atarak köprü tarafında açık formda tutabilir. Köprü tarafında açık tutmanın birçok farklı formülü var. Öncelikle çöp kısmını bezdirerek rakiplerinizi öldürebilirsiniz.
  
Diğer bir yöntem de köprü merdiveni kısmının altından hızlıca eğilirseniz rakipleriniz sizi görmeyebilir ve ölebilirsiniz. Ancak bu taktiğe çok dikkat etmelisiniz. Çünkü rakip oyuncular o kısmı kontrol ediyorsa direk ölebiliyorsunuz. Son olarak köprü kısmında açık tutmak için tente kısmından karşı rakibin alanına bomba atıp bomba ile üzerlerinden geçerek hızlıca hücum edebilirsiniz. İşte köprü için açık tutma taktikleri. Diğer bölüme geçelim. Köprüye mayın attığınız zaman sarmaşıkları geçerek bu alanı rahatlıkla savunabilirsiniz. Sarmaşık kısmında oldukça aktif olmalısınız. Çünkü sarmaşık çok dar bir alandır ve rakibiniz sizden daha erken görme imkanına sahip olabilir. Ayrıca sarmaşıkta oynayarak bomba atma noktası A’ya takviye ekleyebilirsiniz. Rakip rakip A noktasına hızlı formda oynuyorsa sarmaşık kısmında A’nın ortasına gidip geri çekilebilirsiniz. rakipler Ancak, A’nın orta bölümünü geçerken, köprüye ve rakip rakibin doğuşuna dikkat edin.
  
Çünkü karşı taraf sizi o kısımdan izliyor olabilir. Sarmaşıkta oynayan oyuncu, köprüde mayın patladığı anda köprünün arkasına yürüyebilir ve rakiplerine destek olabilir. Bunun için sarmaşıklı kısımdan çok hızlı bir şekilde köprüye geri dönmelisiniz. Orta kısmında hızlı bir akıntı varsa yine sarmaşık kısmından orta noktaya dayandırabilirsiniz. Son olarak, takımınız içeride oynuyorsa, evi B bölümünde tutabilirsiniz. Mayınlarınızı sarmaşık ve köprü üzerine atarak rahat bir formda oynayabilirsiniz. Tekrar belirtmekte fayda var. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle yakından incelemeniz gerekir. Ekibinizle çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken düzgün bir şekilde kontrol etmeniz ve açmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Gelelim B noktasındaki son oyuncumuza bomba gibi. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu oyuncu bir AR oyuncusu olacak. Bu AR oyuncusu B bölümünde depo alanında durarak oynayabilir. Bu bölümden B uzun noktayı ve briç tarafındaki oyuncuları görebilir ve kadroya bilgi verebilir. Ancak bu alana çok sayıda bomba ve sis bombası atılıyor. Bu yüzden dikkatli olmalısın. Bir bomba gelirse, oyuncu kendi yumurtlama alanına, bomba alanına veya konutun üst kısmına gidebilir. Sis bombası gelirse, rakip rakibi göremez ve duman dağılana kadar hareket ettirilmesi gerekebilir. Oyuncunun sağlığı düşükse suram noktasından oynayabilir. Çünkü rakip rakip onun sadece kafasını görecek ve sağlığı düşük oyuncu için işleri yoluna koyabilecek.
 
Buradaki oyuncu, grubu çeşitli şekillerde güçlendirebilir. Grubunuzdaki orta oyuncu öldüyse hızlıca ortaya gidip o bölümün kontrolünü ele geçirebilir. Ama onu kontrol ederken dikkatli olması gerekiyor. Çünkü rakip kendi spawnınıza veya onun orta kısmına sızmış olabilir. Depodan oynayan oyuncu, genellikle her noktaya kolayca takviye ekleyerek grubu kontrol edecek kadar güçlüdür. B bombası yerleştirme noktasında oynayan oyuncu ölürse o kısımda duran evin üzerine hızlıca bomba ve sis bombası atarak rakibin işini zorlaştırabilir. Sarmaşığı veya köprüyü tutan oyuncu ölürse yine aynı şekilde bomba ve duman bombası atabilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki rauntta nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki rauntta tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir.
 
Mavi (CT Force) taraftaki bombaların şifresi çözülürken de dikkatli olunmalıdır. Rakip sizi görmediği halde bombayı çözüyorsanız başınızı eğerek bombayı çözebilirsiniz. Siz bombayı tekrar çözerken takım arkadaşlarınız hayattaysa, bomba yerleştirme noktasına sis bombası atarak karşı rakibin sizi görmesini engelleyebilirler.
 
B bombası noktasındaki tavır ve taktiklerin bittiğini düşünürsek ortadaki oyuncuya gelelim. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki bu 5’e 5 bir maç ve her iki grupta da 3 ikili silah kullanan ve 2 AR kullanan oyuncular var. Bu bölümde oynayan oyuncu ikili silah kullanıyor olmalıdır. Orta kısmına girmek diğer bölgelere göre daha kolay olduğu için düşman sizi sık sık rahatsız edebilir.
 
 
 

İkili bir oyuncu buradan oynayabilir, rakip rakibi kolayca ve hızlı bir şekilde püskürtebilir. Ortada duran oyuncu, ortadan veya ortanın altında oynayabilir. Oyuncu ortanın altında oynuyorsa o kısımda oldukça aktif olmalıdır. Rakip çok hızlı geldiği için ona oranla kendini korumalı ve rakibini öldürmelidir. Oyuncu ortadan oynuyorsa, rakibin ayak sesleri uygun şekilde duyulmalıdır. Çünkü o kısımdan girip çıkmak tehlikeli olabiliyor. Rakibin ayak seslerini duyar duymaz ortadan zıplayarak rakiplerinizi şaşırtabilir ve öldürebilirsiniz.

Rakibinizin çok sessiz oynayacağını hissediyorsanız, ortanın altına mayın atarak rahatlıkla ortadan oynayabilirsiniz. Mayın patlar patlamaz aynı şekilde ortasından atlayarak onu öldürebilirsiniz. Oyuncu A, el bombası atma noktasına her zaman yardımcı olmak için formda kalmalıdır.
 
Çünkü kadroyu bir kişinin A parçasını tutabilecek formda yerleştirdik. Bu nedenle, A noktasına hızlı bir giriş yaparsa yapacak birçok taktiği vardır. Birincisi, A giriş noktasına el bombaları ve sis bombaları atarak rakibin işini zorlaştırabilir. Bir diğer taktik de A noktasına gireceği bilgisi verilirse hızlıca gözden kaybolup rakibi A’nın orta kısmından geri çekebilirsiniz. Ama dikkat edin. Ortadan atladığınız anda karşı rakip sizi izliyor olabilir. Bir diğer değerli konu ise rakip A noktasına bomba kurarken rahatsız etmek istiyorsanız bombalarınızı saklamanız gerekiyor. A noktasına çıkardığı sesi duyar duymaz rakibin bomba kurmasını engelleyebiliyorsunuz. iki yerden bomba atarak. Sağ yokuştan orta kısımdan A’ya ve spawn alanımızdan hızlıca aşağı inerek, mavi kısımdan suram noktasına bomba atarak rakibinizi öldürebilirsiniz.
 
Son olarak ortada oynayan oyuncu hem B noktasına kadar oynayan oyuncuları hem de briçten oynayan rakibi destekleyebilir. Bunun için orta kısımdan atlayarak köprüye tırmanın ve köprüde rakibi geri alabilirsiniz. B’den gelen sesi uzun duyarsanız köprüden devam edebilir ve karşı rakibin doğma noktasından geri dönebilirsiniz. Hatırlatma Her tur son turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir.
 
Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle birlikte sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Takımınızla birlikte çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde oldukça değerlidir. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken çevreyi iyi kontrol edip açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Son olarak Mavi (CT Force) tarafında A bombası atma noktasında oynayan oyuncunun yapabileceği taktikler. Öncelikle slotlarımızı ve ekipmanlarımızı kontrol edelim. Kontrol ettikten sonra oyuna geçebiliriz. Diyelim ki 5’e 5 bir maç ve her iki takımda da 3 çift silahlı ve 2 AR oyuncusu var. Buradaki oyuncu, öncelikle rakip rakibin ani bombalarına karşı dikkatli olmalıdır. Bomba yerleştirme noktası dar bir alan olduğu için bombalar sizi öldürebilir ve raundu kaybetmenize neden olabilir. Bunun için mümkün olduğunca sütun kısmından oynamaya özen gösterin. Yine sütun kısmından A arka kısmındaki düşmanı gözlemleyin.
 
Ekstra bir durum olmadıkça düşman A bölgesine ancak o kısımdan girebilir. Oyuncu A, bombalardan kaçabileceğinden eminse, bomba yerleştirme noktasından oynayabilir. Ama o noktada kutuyu kırması gerekiyor. Aksi takdirde, kutuyu kırmazsanız, rakip size destek olabilir. Burada duran oyuncu ayrıca ortada duran oyuncuyu da destekleyebilir. Ama bunun için dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü A bombasının geldiği noktaya aynı anda ve ortasına girince iki tarafa da konsantre olmanız gerekiyor. Bunun için A girişine bakıyorsanız ortayı desteklemek için bomba ve sis bombası kullanabilirsiniz. Ortada bir destek arıyorsanız, A girişinde bomba ve sis bombası kullanarak düşmanı bloke edebilirsiniz.
 
Burada duran oyuncu, B bölgesindeki rakip düşmanı destekleyebilir. B bölgesine hızlı bir giriş varsa ve bir dayanak gerekiyorsa, A’da duran oyuncu çeşitli yerlerden hızlı bir şekilde geri dönebilir. Önce A’dan A’ya geriden, sonra sarmaşık kısmına gidebilirsiniz ve artık düşmanı geri alabilirsiniz. Ancak yetiştirme için gittiğiniz sarmaşık ve A sırt bölgelerine hızlı bir şekilde gitmeli ve çevrenizi kollamalısınız. Rakip, arkadaki oyuncuları öldürmenizi bekleyerek o bölgede bir oyuncu bırakmış olabilir. Köprü kısmını başka bir altlık formülü olarak kullanabilirsiniz. A’nın arka kısmından yine köprü tarafına gidebilirsiniz. Siz köprü kısmından geri geri giderken rakipleriniz bir anda önünüze gelebilir.
 
Bu yüzden o tarafta dikkatli olmalısınız. Son olarak, rakibin kendi doğma alanından geri dönebilirsiniz. Ancak, bu destek sistemi gruba bir dayanak sağlamak için çok geç. Çünkü rakibin spawn yerine gidip oradan B bölgesine gitmek çok zaman alıyor. B bölgesini bombalarla da güçlendirebilirsiniz. Önce kendi doğum yerimize gitmeliyiz. Bundan sonra iki seçenek var. Ya depo kısmından oynayıp suram noktasına bomba atıyor, ya da eve çıkıp evin penceresinden montaj noktasına bomba atıyor. Ama bunu yaparken dikkatli olmalıyız. Rakip B bomba noktasını ele geçirdiyse, kendi yumurtlamamızı yeterince kontrol etmeliyiz. Yine rakip depodan kendi bölgemizde casusluk yapabilir. Bu yüzden özellikle depo bölümüne bakmanızda fayda var. Konut kısmına geçer geçmez bir rakip bizi karşılayabilir.
  
Bu nedenle, elinizde iki bomba varsa bunları yerleşim alanına atabilir ve düşmanın var olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bombanız varsa, saklayın. Ardından meskene hızlı bir giriş yaparak düşmanınızı şaşırtabilirsiniz. Ayrıca elinizde sis bombası varsa tekrar evin içine atarak rakibinizin gerçek bomba atıyor numarası yapabilirsiniz. Sis bombasını attığınız anda dışarı çıkıp üzerinize atlayabilir. Bunun için sis bombanızı attıktan sonra bir süre rakibinizi bekleyin ve ardından bombanızı bomba yerleştirme noktasına atın. Her tur, son turda bulunduğunuz yerle tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı yerde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı grubunuzla yakından incelemeniz gerekir. Kadronuzla çalışırken hangi takımın hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi takımın kadroya uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşler yolunda gitmezse bomba bu bölümde çok değerlidir.
 
Çünkü rakibin bombayı çözeceği anda bombayı atarsanız işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ancak açarken kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.
 
Provence haritası için ekstra taktikler: Grubunuz kapalı olarak oynarsanız ve bir raundu bir süre kaybederseniz, bir sonraki raunt herhangi bir yerden tüm grup tarafından açılacaktır. B bölgesinden açmak için, bir AR oyuncusunun yerleşim bölgesinden B’nin arkasına iki bomba atması ve o kısımda ikili bir oyuncu oynaması gerekir. B subundan başka bir dualist oynayarak B’ye gelen rakiplerinizi öldürebilirsiniz. Sağlığınız o bölgede çok düşükse, kendi takım arkadaşlarınızın bir dayanak noktası bulmasını bekleyin. Takım arkadaşlarınızın açık tutma taktiği uygulanarak bulundukları alandan kilitleri açılacağından, rakiplerinize destek olabilir ve onları ileri geri sıkıştırabilirsiniz. Yine çok açık oynuyor ve kaybediyorsanız kapalı taktik uygulayarak rakiplerinizi yenebilirsiniz. Kapalı taktikte rakiplerinize çok fazla şey göstermemeye dikkat edin ve sadece yüksek sesle konuşun. Doğru ses ve bilgilerle turları kolayca kazanabilirsiniz. Ek olarak, A’dan kilidi açılacak bir oyuncu için, bir dualist yardıma gidebilir. Bunun için ortayı boş bırakabilirsiniz.
 
Ama hızlı oynamak zorundasın. Aksi halde düşman bölgenize ortadan girip size destek olabilir. Veya ortayı izlemek için B noktasından bir oyuncuyu konumlandırabilirsiniz ve ardından işiniz bittiğinde o oyuncu eski bölgesine geri dönebilir. Her tur bir önceki turdaki yeriniz ile tam olarak aynı olmamalıdır. Çünkü rakip bir önceki turda nerede oynadığınızı biliyor ve bir sonraki turda tekrar aynı zeminde oynarsanız sizi kolayca öldürebilir. Nerede ve nasıl oynayacağınızı bilmek için haritayı ekibinizle birlikte sıkı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Ekibinizle çalışırken hangi oyuncuların hangi tarafta daha iyi oynadığını ve hangi tarafın takıma uyum sağladığını analiz ederek yerleştirmeleri doğru yapabilirsiniz.
 

İşler yolunda gitmezse bomba bu kısımda çok değerli. Çünkü rakip bombayı çözer çözmez bombayı atarsanız işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Bombalarınızdan birini mutlaka son anlara saklayın. Bunun dışında oyunun kontrolünü ele geçirdikten sonra rakip oyuncu sayısı az ise kilidi açabiliyorsunuz. Ama açarken çevreyi kontrol edip iyi açmak gerekiyor. Aksi takdirde rakip sizi öldürebilir ve karşı taraf raundu kazanabilir.

gemerekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort